Юрій Анікєєв: “Ще є непідкорений Олімп”!

Додано: автором Нема коментарiв

Юрій Анікеєв Щойно у Бiлiй Церквi завершився Чемпіонат України-2015 з шашок-100. Переможцем став харкiв’янин Юрiй Анiкєєв, додавши золотi медалi з мiжнародних шашок до чемпiонського титулу на малiй дошцi, здобутого мiсяцем ранiше у Днiпропетровську. Одразу пicля закриття змагань у Бiлiй Церквi володар унiкального дубля дав ексклюзивне iнтерв’ю cайту “Шашки на Вiнниччинi”.

– Юрiй, вiтаємо з перемогою! Чи ви вже знаете, що стали першим в iсторiї України гравцем, який зробив дубль – перемоги в один рiк на нацiональних чемпiонатах з шашок-64 та з шашок-100?
– Дякую! Ні, не знав ще, що це відбулося вперше. Приємно!

– Розкажiть про свiй виступ, чи легко далася перемога?
– Головним конкурентом був Артем Іванов, який шість років поспіль ставав чемпіоном країни. Але, мабуть, Артем був втомлений трохи після Чемпіонату світу, бо цього разу він грав не так яскраво, як зазвичай. Я виграв 5 партій, ще в одній випустив виграш. Іванов виграв лише три.

– Чи сподобалася вам органiзацiя турнiру?
-Тут, чесно кажучи, був не дуже задоволений. Якщо порівняти з фіналом-64 у Дніпропетровську, то там рівень організації був вище. Не буду вдаватися у всі деталі, але фінал країни повинен проводитися на більш високому рівні. Починаючи з шашкових годинників та дошок, самим місцем проведення і закінчуючи освтіленням цієї події у ЗМІ. Навіть партії турніру не набирались… Хоча вже давно пора зробити це нормою для суддів! Не було ніякого призового фонду, що теж вже стало звичайним в нашому виді спорту.

– Назвiть основнi проблеми, що заважають нашому виду спорту стати бiльш популярним?
– Проблема в тому, що шашки і в світі знаходяться на такому ж рівні. Тобто гра існує в багатьох країнах світу, а от відношення до шашок як до професійного виду спорту є лише у небагатьох державах. І якщо порівнювати, то Україна у цьому списку ще буде серед лідерів… Попереду лише Нідерланди, деякі регіони РФ, Білорусь, Китай, може в чомусь Бразилія, Монголія. Тому казати, хто винен і що треба робити, важко.

Всі дають гроші туди, де є видовище. А от спостерігати за змаганнями в шашки бажаючих мало. На мою думку, піклуватися інтелектуальними видами повинна держава, як це було у радянські часи і як це відбувається, наприклад, зараз у Китаї. Але наша країна йде іншим шляхом. І в цих реаліях шашковий спорт не витримує конкуренції з іншими більш привабливими видами… На жаль.

– Не можемо не затронути питання, якi останнiм часом хвилюють шашкове середовище краiни. Величезна критика спрямована на керiвництво ФШУ. Очевидно, що в керiвних органах українських шашок нинi криза. Як ви наразi оцiнюєте роботу президiума ФШУ, тренерської ради? Яким ви бачите вихiд з ситуацiї, що склалась?
– Щодо федерацiї питання складне, але можу вiдповiсти просто. Всi, хто може, має бажання та знає, як покращити роботу ФШУ, – карти в руки. Проблем дiйсно багато. Але, як виявляється, одна справа – критикувати, а iнша – працювати. Виявляється, що коли доходить до справи, то у одних шашки – це хоббi, iншим – нема коли i т.д. Тобто критика може мати мiсце, але вона повинна бути конструктивною. Якщо знаєш, як зробити краще – роби. Зараз я концентруюсь на спортивнiй дiяльностi, тому намагаюсь не розпорошуватись сильно. Але, взагалi, не все так просто, як здається.

– Ми знаємо, що ви багато разiв вiдвiдували Китай та приймали там участь у рiзноманiтних шашкових заходах. Розкажiть, будь ласка, детальнiше, про свої вiзити у цю країну.

Юрій АнікеєВ з командою Шанхая, 2015 рік

Юрій Анікеєв з командою Шанхая, 2015 рік

– Китай зараз розвивається по всім напрямкам, китайці хочуть бути першими усюди, також і в шашках. З 2008 року вони почали активно розвивати шашки. Декілька разів тут проводилися Всесвітні інтелектуальні ігри. На останніх таких іграх я посів 3 місце у бліц. Iноді треную починаючих китайських шашкістів, теж є деякі успіхи. Дві мої вихованки стали чемпіонками Азії в цьому році і отримали звання міжнародних гросмейстерів з шашок-64 та 100. Це взагалі перші МГР у Китаї!

– Взагалi неймовiрно! Ви встигаєте подорожувати, тренувати, редактувати шашковий блог, готуватися до змагань, та ще й стаєте чемпiоном України з двох видiв шашок! Як багато часу ви витрачаєте на пiдготовку, чи використовуєте якийсь активний вiдпочинок?
– Рівень чемпіонатів країни, на жаль, не дуже високий. Тому особливого досягнення тут немає. Ще є непідкореним Олімп стокліткових світових шашок. А там конкуренція дуже висока! І от, може, така деяка безсистемність у підготовці і дається взнаки… Хочу це виправити і добре підготуватися до наступних міжнародних змагань. А про відпочинок можу сказати так – якщо ти займаєшся тим, що тобі до вподоби, то і відпочивати не потрібно. Хоча, останнім часом почав бігати у футбол 🙂

– Розкажiть, як нинi справи з шашками у Харковi? Декiлька рокiв тому проводилося багато блiц-турнiрiв, дитячих змагань…
– Зараз у Харкові проводяться чемпіонати області, міста Харкова з шашок-64 та 100. У наступному році заплановані Перші Всеукраїнські інтелектуальні ігри. Може і до якогось крупного турніру доберемось.

– Якi у вас плани на 2016 рiк? Чи вже вiдомо, в яких турнирах точно будете брати участь?
– Зараз важко казати, потрiбно вивчати календар.

– Дякуємо за iнтерв’ю та бажаємо подальших успiхiв!

“Шашки на Вінниччині”

Bookmark and Share