Чемпіонат світу з міжнародних шашок (блискавична програма) 2016 року

Додано: автором Нема коментарiв

flag-turcii-1-b1 травня в Ізмірі (Туреччина) відбувся Чемпіонат світу з міжнародних шашок (блискавична програма).

Турнір серед чоловіків пройшов в два етапи. На груповому етапі учасників поділили на 4 групи, при цьому з кожної групи до фіналу виходили перші 3 місця. У фіналі 12 кращих шашкістів розігрували звання чемпіона за коловою системою, а інші взяли участь у втішних фіналах B і C.

Головною несподіванкою стало те, що до фіналу не змогли потрапити Юрій Анікєєв і Олександр Шварцман, що зайняли за день до цього 1 і 2 місця в швидкої програмі. Також не вийшов у фінал і сенегалець Ibrahima Gaye (5 місце в швидких). Як сказав нам Юрій Анікєєв, перемога в швидкій програмі не дала достатьно зосередитися і це дорого коштувало Юрію в бліці.

У фіналі боротьба була дуже напруженою і все вирішилося на останніх секундах. За тур до кінця лідирував сенегалець NDiaga Samb – 14 очок, на очко від нього відставали росіяни Олександр Гетьманський і Муродулло Амріллаев. Причому в останньому турі Самб грав з Амріллаевим, а Гетьманський з голландцем Thijs van den Broek, який вже “забронював” останню сходинку турнірної таблиці. Здавалося, що кращі шанси були у Гетьманського, тому що в разі поділу з Самбом або Амріллаевим він ставав чемпіоном. Однак, Олександру не вдалося перемогти голландця, але зате результативно закінчилася зустріч лідерів. Муродулло Амріллаев здобув важливу перемогу над своїм конкурентом і став чемпіоном світу з бліцу. NDiaga Samb задовольнявся сріблом, а Олександр Гетьманський бронзою. 2 і 3 місця визначилися за найбільшою кількістю перемог.

Українці Артем Іванов та Денис Шкатула в фіналі А посіли четверте та одинадцяте місця відповідно.

Підсумкова таблиця

Командний залік: Росія (Муродулло Амріллаев, Олександр Гетьманський, Іван Трофимов, Айнур Шайбаков, Олександр Шварцман), Сенегал (NDiaga Samb, Bassirou Ba, Ibrahima Gaye, Maguette Niang), бронза у збірної України (Артем Іванов, Денис Шкатула, Юрій Анікєєв) .

Турнір серед жінок пройшов за швейцарською системою в 11 турів. На п’єдесталі пошани ті ж спортсменки, що і в швидкій програмі, тільки на цей раз розташувалися вони інакше. Чемпіонкою світу стала Айгуль Идрисова – 17 очок, срібло у Тамари Тансиккужиній – 16 очок, бронза дісталася Мотрьоні Ноговіциній – 15 очок.

Командний залік: Росія (склад уточнюється), Україна (Ольга Балтажи, Вікторія Мотричко), Білорусь (Ольга Федорович, Дар’я Федорович).