Діти та шашки

Додано: автором Нема коментарiв

image.php

Відомо, що шашки – інтелектуальний вид спорту, але містить елементи мистецтва. Зовнішня простота в поєднанні з багатством і різноманітністю комбінаційних ідей здатна доставити творче задоволення своїм любителям. Шашки – це розумовий спорт, який виховує у граючих волю, витримку, вміння далеко розраховувати, сприяє розвитку і тренуванню пам’яті.

_5032643

Чему дитина вчиться, граючи в шашки?

Граючий в шашки вчиться використовувати творчу уяву, тому що в грі треба передбачити ходи супротивника, вміти моделювати ситуації подальшої гри і розробити відповідну стратегію. Дитина навчається думати образами і запам’ятовувати ці уявні картини. У шашках тренується здатність уявляти позицію і зберігати її в пам’яті – те, як на шашковій дошці розміщені чорні і білі шашки (причому, не тільки в одній позиції, але також при її зміні після своїх ходів і ходів супротивника), а також варіанти вибору – як поступати і що станеться, якщо противник зробить щось непередбачене.

Шашкові тренування розвивають багато необхідні для життя якості: об’ємне мислення, логічний аналіз, пам’ять, увагу, здатність концентруватися, самодисципліну, абстрактне мислення, творчу фантазію і кмітливість, наполегливість і рішучість.

_5032657

Де це в життя необхідно?

Найбільш простий приклад: перед тобою таблиця з інформацією і графіком зображення величин. Якщо у тебе немає здатності думати образами, то ти аналізуєш інформацію з таблиць, рядок за рядком, витрачаючи на це дуже багато часу, і все одно точно не розуміючи взаємозв’язку. Розмірковуя ж образами, ти, навпаки, вбачаєш зв’язок і – найголовніше – думаєш швидше і запам’ятовуєш більше.

Гра шашки різноманітна і не так проста, як може здатися з першого погляду. У шашок є свої особливості, і складність у керуванні боєм полягає в тому, що всі шашки – воїни-близнюки. Мирне шашкового змагання – це змагання в самовладанні, логіці, а також умінні прораховувати розвиток подій.

kn2015-2

Швейцарський психолог Жан Піаже і ряд інших вчених встановили, що саме у віці 5-12 років у дітей відбувається формування механізму «думка – слово», «думка – дія». У зв’язку з цим вважається, що шашки є вдалою підмогою в розвитку розумових здібностей дітей і підкріпленні плодів мислення діями.

Гра шашки – це в один час і спорт, і дозвілля, і творчість. Вона, як відомо, пов’язує всі вікові категорії. Може найперші кроки маленьких шашкістів до творчості ховаються в шашкової боротьбі?

Потрібно допомогти дітям оволодіти основами шашкової гри, заявляючи красою комбінаційних прийомів, розширити кругозір щодо історії розвитку шашок, правил гри, а також спеціальної психологічної підготовки. Досвід роботи з дітьми свідчить, що шашки благотворно впливають на їх навчання, розширюють інтереси дітей, зміцнюють і розвивають найкращі якості характеру.

Учасники основного турніру з шашок-64

Bookmark and Share