Денис Шкатула: шашки-64 мають розвиватися!

Додано: автором Нема коментарiв

Для лiдера вiнницьких шашок Дениса Шкатули 2016 рiк виявився досить вдалим. Разом зi збiрною України вiн здобув перемогу у командному залiку ЧС-2016 з шашок-100 (швидка гра) в турецькому Iзмiрi, а також став бронзовим призером командного ЧЄ-2016 з шашок-100 в Таллiннi (Естонiя). Пiсля доволi високого 6-го мiсця в Чемпiонатi Європи з шашок-64 (пiд егiдою IDF), що вiдбувався в Тбiлiсi, вiнницький гросмейстер завершив рiк яскравою перемогою в особистому Чемпионатi Украiни з блискавичної гри (шашки-64) в Днiпрi. Сьогоднi, в есклюзивному iнтерв’ю веб-порталу DraughtsPlay.com, юрист за освiтою Денис Шкатула розповiв про свої думки щодо конфлiктної ситуацiї, спричиненої подiями навколо мiжнародної федерацiї шашок-64 IDF (International Draughts Federation).

– У свiтлi останнiй подiй, яке ваше ставлення до IDF? Чи доречним був крок виходу з лав FMJD? 

– Наскільки мені відомо, конфлікт мiж президентом секції-64 та керiвництвом FMJD виник під час створення нового статуту. Було зазначено, що FMJD розвиває 100-кліткові шашки, а також інші види шашок. Оскільки в самому статуті FMJD відмовилась визнати рівноправнiсть шашок-100 та шашок-64, то було прийнято рішення про вихід секції iз FMJD та створення окремої федерації. Якщо ця інформація відповідає дійсності, то я вважаю, що даний крок був вимушений і правильний, зважаючи на обставини, які склались в тій ситуації.

Я вважаю, що на даному етапі шашки-64 отримали поштовх і розвиваються. Це проявляється у великій кількості турнірів, запрошенні спортсменів із різних країн, а також суттєво збільшеному призовому фондi, що, безперечно, позитивно вiдображається на кількості учасників, а також їх підготовці до турнірів.

– Що ви думаєте з приводу можливого виходу ФШУ із IDF?

– На моє переконання, це буде невірним кроком. Поясню свої аргументи. По-перше, більшість турнірів, що проводяться серед дітей, вiдбуваються під егідою IDF. У випадку виходу ФШУ це закриє доступ до турнірів для всіх дітей, зашкодить їх розвитку та призведе до масового відтоку людей, оскільки секція FMJD фактично не проводить турніри з шашок-64.

По-друге, для більшості сильних гравців єдина можливість грати й розвивати свою майстерність та підвищувати професіоналізм – турніри під егідою IDF. Наочно це ілюструє Чемпіонат світу (з бразильских шашок), що відбувався в Бразилії, де були відсутні найкращі спортсмени, рівень організації турніру був на дуже низькому рівні, призовий фонд – відсутній. Саме виходячи з цього, мною було прийнято рішення приймати участь в змаганнях у Грузії!

По-третє, не можна приймати рішення про вихід із федерації IDF тільки на пiдставі дискваліфікації Юрія Анікєєва. Паралель у даному випадку можна привести із дискваліфікацією Андрiя Валюка. Федерація шашок Білорусі при цьому всьому не вийшла з IDF.

– Як ставитесь до дискваліфікації Юрія Анікєєва? Була вона справедливою чи нi?

– Я вважаю, що в даному випадку, а також у випадку із Андрієм Валюком рішення федерації неправильні. Вони порушують ряд принципів. Наскільки мені відомо, декiлька гравців написали офіційного листа до президента IDF Володимира Лангіна стосовно зняття дискваліфікації із Андрія Валюка. Якби у мене була можливість, я, безумовно, підписав би даного листа і стосовно нього, і стосовно Юрія Анікєєва. На мою думку, у випадку незгоди з позицією спортсменів, федерації необхідно застосовувати інші санкції до гравців, але в жодному випадку не дискваліфіковувати їх.

Що ви можете сказати про причини дискваліфікації Юрія Анікєєва?

– Я не можу назвати основні причини, через якi він був дискваліфікований, проте я можу з впевненістю стверджувати, що в даному випадку відсутня політика. Я вважаю, що ця причина просто абсурдна та не вiдповiдає дiйсностi.

На мою думку, дискваліфікація спричинена рядом публікацій Юрія на шашкових сайтах. Можливо, в певній мірі дискваліфікація пов’язана із взаємовідносинами Володимира Лангіна та Анатолія Яценка, хоча це особисто моє припущення. В будь-якому випадку, я вважаю, що дискваліфікація неправильна і порушує ряд принципів, які закріплені в Конституціях обох держав, а також міжнародних документах.

iuem27y4i4u

– В Тбiлiсi Вам зовсiм трохи не вистачило до медалей Чемпiоната Європи з шашок-64. Адже попередня “швейцарка” пройшла чудово, з одноосiбним лiдерством. Чому не все склалося в фiнальнiй стадiї?

– На мою думку, в Тбілісі мені не вистачило тренера, який був би поряд та підтримав у визначальні моменти. А також відсутність постійної ігрової практики, що також негативно позначається на грі в цілому.

– Якi Вашi плани на участь в змаганнях у 2017 роцi?

– Плани на 2017 рік досить розмиті, але хотілося б поїхати на один чи декілька етапів Кубка світу, молодіжний чемпіонат світу до 27 років, ну і, звичайно, на Чемпіонат світу з шашок-64 серед чоловіків, на який я відібрався у Тбілісі.

DraughtsPlay.com

Bookmark and Share