Чемпіонат Європи серед чоловіків та жінок з шашок-64

Додано: автором Нема коментарiв

З 12 по 19 листопада в столиці Грузії Тбілісі відбувся чемпіонат Європи з шашок-64 серед чоловіків та жінок. В змаганнях взяли участь 60 спортсменів з 18 країн нашого континенту. Практично всі найсильніші спортсмени Європи зібрались в Тбілісі. Змагання були відбірковими до чемпіонату світу 2017 року. Призовий фонд змагань складав 30 000 доларів. Передбачено 15 призів у чоловіків і 12 у жінок. Сайт чемпіонату.

Одразу варто відмітити, що турнір почався з неприємної події. До участі в чемпіонаті Європи, за не зрозумілих обставин було не допущено одного з найсильніших гравців не тільки нашої країни, а й усього світу, міжнародного гросмейстера, багаторазового чемпіона України, чемпіона світу 2004 року з бразильських шашок та чемпіона світу з міжнародних шашок-100 2016 року з швидкої гри, харків’янина Юрія Анікєєва.

Юрій Анікеєв разом з Президентом шашкової федерації України Анатолієм Яценком на прийомі в міністра молоді та спорту України

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов глибоко переконаний, що Правління Міжнародної федерації шашок (ІDF) незаконно та виключно з політичних мотивів – дискваліфікувало видатного українського шашкіста, чемпіона світу, капітана збірної команди України з шашок. За словами Міністра, таким чином відбулося фактичне відсторонення українського спортсмена від участі у чемпіонаті Європи. Правління IDF порушило не тільки спортивний принцип, але і в першу чергу права людини. Міністр заявив, що Мінмолодьспорту та Федерація шашок України займає чітку та єдину позицію. У рішенні правління IDF про дискваліфікацію – не наведено жодного конкретного порушення Юрієм Анікєєвим Статуту IDF, чи базового принципу спорту Fair Play. Ігор Жданов також зазначив, що такий «спортивний тероризм» зі сторони проросійського керівництва Міжнародної федерації шашок – містить усі ознаки порушення Європейської Конвенції про права людини. Зокрема, статті 10 щодо свободи слова та висловлювань.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d0%b4%d0%bb%d0%b4%d0%bb%d0%bb%d0%b4%d0%b9

Начальник відділу Міністерства спорту і молоді Грузії Зураб Бакрадзе і багаторазовий чемпіон світу з стокліткових шашок Харм Вірсма роблять символічний перший хід, після якого чемпіонат Європи оголосили відкритим.

Незважачючи на всі неприємні обаставини, чемпіонат все-таки відбувся. 19 листопада закінчилась класична програма чемпіонату Європи. Найкраще серед українських чоловіків виступив наш земляк, чемпіон Всесвітніх інтелектуальних ігор з блискавичної гри 2012 року (м. Ліль, Франція) вінничанин Денис Шкатула. Попередній відбірковий етап (до фінального етапу проходило перших 8 спортсменів) він закінчив одноосібним лідером з відривом в одне очко! Одразу в чвертьфіналі Денису дістався надзвичайно сильний соперник, міжнародний гросмейстр з Білорусії Євгеній Кондраченко. Партія з класичним контролем закінчилась в нічию, але, на жаль, в першому бліц-матчі Денис програв. В наступній зустрічі вінничанин пройшов міжнародного гросмейстера Арунаса Норвайшаса (МГР, Литва). В підсумку Денис посів шосте місце, після поразки від Андріуса Кібартаса (МГР, Литва).

Денис Шкатула

Чемпіон світу Андрій Валюк (МГР, Білорусь) проаналізував декілька партій Дениса Шкатули:

Федерація шашок Вінничини вітає Дениса Шкатулу з успішним виступом на чемпіонаті Європи! Він яскраво представив вінниччину та нашу країну в цілому. Денис ще раз довів всій шашковій спільноті, що він здатен досягнути високих результатів на європейському та світовому рівнях. Ми впевнені, що найголовніші перемоги нашого прославленого спортсмена ще попереду!

Серед жінок бронзову нагороду чемпіонату Європи здобула харків’янка Юлія Макаренкова, яка виграла матч за третє місце у Віри Хващинської (МФ, Білорусь). Вітаємо Юлію з прекрасним результатом! У мачті за сьоме місце зустрілись дві українки – Коротка Олена та Зайцева Тетяна. Сильнішою виявилась Олена.

Бронзова призерка класичної програми Юлія Макаренкова (Харків)

3. Макаренкова Юлія (МГР, Україна)

В перший день змагань пройшла блискавична програма чемпіонату, яка виявилась дуже успішною для України. Міжнародний гросмейстер Олена Коротка (м. Кам’янське, Днапропетровська область) стала чемпіонкою Європи серед жінок з блискавичної гри! У півфіналі вона виграла у Крістіни Заруби (Молдова) і в фіналі перемогла Віру Хващинську (Білорусь). Вітаємо Олену з досягенням “європейської вершини”!

Чемпіонка Європи – українка Олена Коротка!

Українки Юлія Макаренкова (Харків) та Тетяна Зайцева (Київ) показали достойний результат, потрапивши до десятки найсильніших – 7 та 10 місце відповідно.
Вінничанин Денис Шкатула після шести турів йшов на лідируючих позиціях, але, на жаль, не витримав натиску іменитих гросмейстерів і в підсумку посів 18 місце. Валерій Гребьонкін (Херсон) 15-ий, Богдан Панченков (Запоріжжя) 30-ий.
Чемпіоном Європи з блискавичної гри став представник Білорусії Ігор Міхальченко, який у фінальному двобої в яскравому стилі переміг Сергія Бєлошеєва. Пропонуємо до вашої уваги фінальну партію з коментарями міжнародного майстра Андрія Валюка: