“Вінницькі фонтани” – підсумки

Додано: автором Нема коментарiв

http://draughtsplay.com/wp-content/uploads/2015/05/thumb_85323_news_m.jpeg

На першому Всеукраїнському дитячому шашковому фестивалі “Вінницькі фонтани” за призи змагалися майже сто хлопчиків та дівчаток з усієї України.

Кращі юні шашкісти з семи регіонів України з’їхалися на травневі свята до Вінниці аби стати учасниками першого Всеукраїнського дитячого шашкового фестивалю “Вінницькі фонтани”.

Інтелектуальні баталії, які організували Вінницька обласна федерація шашок та міська шахово-шашкова ДЮСШ №6 при підтримці Міжнародного благодійного фонду “Без кордонів” відбулися на “ура”. Адже за званням “юного гроссмейстера” до міста фонтанів приїхало майже сотня дівчаток та хлопчиків з різних областей України.

За словами ініціатора заходу Бориса Палатніка, бажаючих взяти участь у першому Всеукраїнському дитячому шашковому фестивалі “Вінницькі фонтани” було дуже багато. Відгукнулися на запрошення юні шашкісти з Іршави Закарпатської області, смт.Турка Львівської області, смт.Ланчин Івано-Франківської області, смт.Малин Житомирської області, Южноукраїнська Миколаївської області, міст Львова, Миколаєва, Києва. Вінниччину на фестивалі представляли кращі юні шашкісти Вінниці, Калинівки та Бершаді.

В турнірі для початківців, що пройшов 1 травня та складався з 9 турів за швейцарською системою, прийняло участь 58 хлопчиків та дівчаток.

За результатами цього турніру призові трійки виглядають наступним чином:

 • серед хлопців:
  перше місце – Нікіта Дацько (Вінниця),
  друге місце – Олександр Бондар (Калинівка),
  третє місце – Денис Сапожник (Вінниця);
 • серед дівчат:
  перше місце – Вікторія Алексеєва (Вінниця),
  друге місце – Тетяна Коваль (смт.Ланчин),
  третє місце – Анастасія Чумікова (Калинівка).

Змагання в основному турнірі проводились у чотирьох вікових групах: до 8 років, до 10 років, до 13 років, до 16 років та складались з 9 турів за швейцарською системою. Загальна кількість учасників, що брали участь в цих змаганнях, становила 80 спортсменів.

Боротьба під час турніру була дуже напруженою. Іноді в результаті сліпого жереба в двобої сходилися досвідчений шістнадцятирічний спортсмен та маленька дев’ятирічна дівчинка, але ніхто не хотів здаватися. Емоції зашкалювали – і сльози, і радість, й розчарування…

Для невеликої розрядки спортсменів у другий день фестивалю організатори передбачили сеанс одночасної гри, який проводив  майстер спорту міжнародного класу чемпіон світу серед юніорів Денис Шкатула. Результат виявився на користь чемпіона світу: 34 перемоги, 8 нічиїх та одна поразка.

Усі учасники добре попрацювали, аби стати кращими на “Вінницьких фонтанах”. Так, за плечима Романа Залуцького з Івано-Франківської області, єдиного, хто переміг чемпіона світу під час сеансу одночасної гри, не одна перемога. Приміром, на першості України з шашок він здобув перше місце у класичній грі та друге – у  блискавичній.

Чотириденна боротьба за шашковими дошками виявила переможців:

 • серед хлопців:
 • до 16 років –  
  перше місце –      Кирило Леонов (Вінниця);
  друге місце –       Руслан Монич (Турка);
  третє місце –        Сергій Галавський (Київ);
 • до 13 років –     
  перше місце –      Святослав Сусак (Івано-Франківськ);
  друге місце –       Роман Залуцький (смт.Ланчин);
  третє місце –        Михайло Батунін (Вінниця);
 • до 10років –      
  перше місце –      Олександр Коваль (смт.Ланчин);
  друге місце –       Іван Олексюк (Івано-Франківськ);
  третє місце –        Владислав Михайлов (Вінниця);
 • до 8 років –     
  перше місце –      Лев Леонтьєв (Вінниця);
  друге місце –       Денис Андрусяк (Івано-Франківськ);
  третє місце –        Павло Жолоб (Вінниця);
 •  серед дівчат:
 • до 16 років –
  перше місце –      Тетяна Ковальчук (Вінниця);
  друге місце –       Ірина Балтажи (Івано-Франківськ);
  третє місце –        Наталія Огородник (Калинівка)
 • до 13 років –
  перше місце –      Марія Матюхова (Вінниця);
  друге місце –       Марина Гарматюк (Калинівка);
  третє місце –        Христина Зубрицька (Турка);
 • до 10років –     
  перше місце –      Анастасія Мельник (Вінниця);
  друге місце –       Каріна Уварова (Вінниця);
  третє місце –        Вікторія Алексеєва (Вінниця);
 • до 8 років –
  перше місце –      Поліна Китайчук (Вінниця);
  друге місце –       Вероніка Паліга (Калинівка);
  третє місце –        Ірина Малетич (Івано-Франківськ).

Загальна таблиця турніру.

Загалом перший Всеукраїнський дитячий шашковий фестиваль “Вінницькі фонтани” подарував позитивні емоції та неперевершені враження кожному учаснику. Переможці турніру були нагороджені кубками Міжнародного благодійного фонду “Без кордонів”, медалями, дипломами та цінними подарунками. Всі учасники змагань отримали солодкі призи та сувеніри від спонсорів.

Ідея проведення Фестивалю спрямована на популяризацію шашкової гри. Крім того, як впевнені організатори, фестиваль сприяв отриманню турнірного досвіду юних шашкістів.

Також, під час фестивалю юні спортсмени разом з батьками та тренерами подивилися програму світло-музичного фонтану “ROSHEN”, проїхалися вулицями міста на старовинному трамваї, відвідали ретромузей, побачили інші вінницькі фонтани, які стали символом фестивалю.

Хочеться відмітити, що фестиваль став можливим за сприяння торгових марок  “Солодка мрія», “Рудь”, “Ласунка”, “Бондарукові ковбаси”, “Хлібна гільдія” та  “Молочний острів”.

Гостям фестивалю дуже сподобалась організація турніру і вони висловили бажання, щоб шашковий фестиваль “Вінницькі фонтани” став традиційним.

Bookmark and Share